Bc. Lenka (Pochmanová) Krobová

Jmenuji se Lenka (Pochmanová) Krobová a od roku 2008 se věnuji zahradám a zahradní architektuře.

Dle mého názoru je zahrada nedílnou součástí domu a měla by s ním proto tvořit harmonický celek. Z tohoto důvodu je každá mnou vytvořená zahrada "ušita na míru" pro konkrétní situaci a zároveň je v ní promítnuto i přání majitelů, samozřejmostí je i pestrost používaného sortimentu rostlin.

Pocházím z Rakovnicka a vyrůstala jsem tedy v prostředí, které je významně ovlivněno přítomností Křivoklátských lesů. Po ukončení základního vzdělání v Rakovníku jsem nastoupila (na tehdy ještě) Vyšší odbornou školu zahradnickou a Střední zahradnickou školu v Mělníce - dnes existuje pod názvem Česká zahradnická akademie Mělník, a v roce 2009 jsem odmaturovala se zaměřením na sadovnictví. Na podzim téhož roku jsem nastoupila na Českou zemědělskou univerzitu v Praze, kde jsem v roce 2012 odpromovala na bakalářském oboru Zahradní a krajinářské úpravy.

Co se týká mimoškolních aktivit od jara roku 2010 mám tu čest spolupracovat se zahradnickým centrem Zahrada Lisý v Králově Dvoře u Berouna. Díky panu Lisému se moje prvotní získávání praktických dovedností v oboru proměnilo ve spolupráci. V roce 2012 jsem proto absolvovala také zkoušky odborné způsobilosti pro zacházení s přípravky na ochranu rostlin.

V současné době se věnuji návrhům zahrad jak ve spolupráci se zahradním centrem, tak i pro soukromé osoby. Velmi ráda se přijedu podívat i k Vám domů a společně určitě najdeme cestu k vytvoření ideálního vzhledu zahrady pro váš život.